Entuzjazm w biznesie….


Pixabay Image 2084506

Z moich obserwacji wynika, że narzekanie jest najbardziej popularnym sportem narodowym. Gdyby zorganizowano zawody, przypuszczam, że trwały by bardzo długo, gdyż chętnych do wzięcia udziału w takich zawodach byłoby co niemiara.

Bardzo lubię rozmawiać z ludźmi i spędzać z nimi czas. Jednak coraz trudniej usłyszeć od kogoś, że jest dobrze i super :).

Zawsze śmieje się z rozmów moich dzieci z dziadkami. Na pytanie: co słychać? Zawsze odpowiadają: No dobrze. I słychać śmiech dziadków, tzn. jak? I tutaj zaczyna się lawina pozytywnych rzeczy, które robią. Nawet gdy coś im nie wyszło, tak jakby chcieli, to odpowiadają: ale spoko, trzeba tylko trochę popracować. Albo: następnym razem będę wiedział, że tak nie robić… sam pomyślę, a nie będę słuchał koleżanki.. itd.

Piękne jest to, że dzieci są radosne i pozytywne same w sobie. Uwielbiam na to patrzeć i to od nich się uczyłam wnosić entuzjazm do mojego świata. Zawsze byłam osobą radosną i nadal jestem, jednak w chwilach trudnych łapałam się na tym, że obwiniam cały świat naokoło…. Teraz nauczyłam się traktować każde doświadczenie jako lekcję… Wyciągam wnioski i zadaję sobie pytanie: Co ja mogę dziś z tym zrobić? Jak to przekuć w sukces? I wtedy pojawia się uśmiech na twarzy. Przypominają mi się słowa Napoleona Hilla:

„Możesz to zrobić, jeśli uwierzysz, że możesz!”

Niesamowite jest entuzjastyczne nastawienie do sytuacji, do rozmowy.

Entuzjazm pociąga za sobą tłumy ludzi….

Gdy stoisz na scenie, gdy prowadzisz zajęcia z uśmiechem na twarzy, gdy z entuzjazmem opowiadasz znajomym co się wydarzyło, gdy z entuzjazmem wchodzisz do biura i mówisz zwykłe: Dzień dobry….

Napoleon Hill pisze:

„ENTUZJAZM jest stanem umysłu, który inspiruje i pobudza do wprowadzenia w życie zadania, jakie ma wykonać. Nawet więcej – jest zaraźliwy i wpływa istotnie nie tylko na osobę rozentuzjazmowaną, lecz na każdego, z kim ona się zetknie.”

Piękna sprawa… Posiadając entuzjazm, możesz wszystko, jeśli w to uwierzysz. Jest to jedno z praw, które pozwala ludziom przeciętnym stać się wyjątkowymi, bogatymi. Entuzjazm pociąga za sobą dawanie radości, miłe spotkania z ludźmi… Gromadzisz wokół siebie osoby, gdyż jesteś pozytywny.

Entuzjazm w biznesie powoduje, że zaczynasz działać i w te działania zabierasz ze sobą ludzi…

Zbyt wiele osób narzeka na tym świecie… Bo nie wiedzą czasami, że można bez tego żyć… Gdy posmakują entuzjazmu, są w stanie zarazić tym innych i spowodować, że pójdą za Tobą jako liderem grupy. Entuzjazm jest siłą napędową, która zmusza do działania….

Napoleon Hill przebywał z ludźmi biznesu i wiedział, co pracuje na ich sukces. Jedną z tych rzeczy jest entuzjazm. Wstając rano warto pomyśleć o tym, że każdy dzień jest wyjątkowy. Nowy dzień, nowe możliwości. Stań przed lustrem i się uśmiechnij! Wejdź do pracy uśmiechnięty. Ciesz się z tego, że pracujesz i spędzasz czas z ludźmi. Bądź wdzięczny za cały dzień i z entuzjazmem potraktuj wszystkie doświadczenia danego dnia. Nastaw swój wewnętrzny termostat na entuzjazm… Zakaz narzekania… Przekonasz się, że staną się niesamowite rzeczy… Odkryjesz nagle, że ludzie są milsi i bardziej przyjemni, świat bardziej kolorowy… Entuzjazm zmienia nasz świat, a więc także ten wokół nas… Tak zmienia się ludzi… zaczynając od siebie… Entuzjazm pomaga w sprzedaży i w kontaktach z innymi… sprawia, że Twój biznes wzrasta i Twój entuzjazm też…Pixabay Image 344101

Zakończę słowami Napoleona Hilla, które są potwierdzeniem magii entuzjazmu:

„….jeżeli będziesz podsycał ogień entuzjazmu w  swoim sercu i utrzymywał go przy życiu, w niedługim czasie przeszkody stojące obecnie na drodze do osiągnięcia tego celu roztopią się jakby pod wpływem magii, a ty sam odkryjesz, że posiadasz moc, o której nigdy nie wiedziałeś.”

 

Pamiętaj! Możesz być kim zechcesz….

One Thought on “Entuzjazm w biznesie”

  • Zgadzam sie z kazdym slowem. Oczywiscie, mnostwo ludzi powie ze sam optymizm to nie wszystko i oczywscie beda mieli racje. Bez dzialania niewiele sie wydarzy. Spojrzmy na to jednak od bardzo praktycznej strony. Bez optymizmu z reguly nie podejmujemy dzialania lub nie jestesmy w nie wystarczajaco zaangazowani. Bez optymizmu nie mamy odwaznych i pozytywnych pomyslow i nie jestesmy chetni wychodzic ze swojej strefy komfortu. Idac przez zycie napotykamy wiele przeszkod i czesto nie mamy wplywu na to co sie dzieje tu i teraz. Skoro tak jest to tak naprawde chyba lepiej podejsc do problemow z usmiechem niz ze smutna twarza. Ide przez zycie sluchajac od zawsze 'co ty sie ciagle tak usmiechasz, z czego jestes taki zadowolony’ no coz, nie zawsze jestem zadowolony ale czy posepna mina mi lub komukolwiek w czymkolwiek pomoze? A usmiech moze pomoc, pomogl juz wiele razy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *