Pixabay Image 544947Ostatnio wspominałam w artykułach, jak ważna jest edukacja biznesowa i jak niewiele możemy o niej dowiedzieć się w szkole. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta. Szkoła uczy nas jak być dobrymi pracownikami na etacie. Przynajmniej się stara, gdyż w dużej mierze zależy to od kompetencji nauczyciela i zdolności poznawczych ucznia, a z tym bywa różnie. Jednak załóżmy, że mamy do czynienia z doświadczonym nauczycielem i zdolnym uczniem,. Uczeń zdobywa wiedzę na dany temat i postanawia ją rozszerzać i zdobywać doświadczenie w najlepszych firmach, jakie napotka na swojej ścieżce kariery.  Jest najlepszy i nadal pracuje dla kogoś. Ktoś nad nim kieruje jego finansami, gdyż to od pracodawcy zależy ile nam zapłaci i kiedy nas zwolni, albo przyzna premię. Pracodawca Ci mówi, kiedy masz przyjść do pracy i jak długo pracować, by wyrobić normę, cokolwiek to oznacza. Osoby, które mają ogromną wiedzę na tematy eksperckie, które są mistrzami w danej dziedzinie boją się otwierać własną działalność, gdyż przeraża ich prawo i finanse. Dlaczego? Bo tego nie znają. Nasz mózg zawsze broni się przed nieznanym i uważa to za zagrożenie, dlatego będzie robił wszystko, by otaczać się tym, co już znane i sprawdzone.

A gdyby tak nauczyć ludzi, jak ważna jest edukacja biznesowa i jak wspaniałych umiejętności nabywamy dzięki temu?

A gdyby zamiast uczyć jak my mamy pracować dla pieniędzy, uświadomić ludziom jak pieniądze mogą pracować dla nas? Edukacja biznesowa. Wow. Wierzcie mi, da się! To przecież ja, czy Ty, poświęcamy swój czas i czas naszych bliskich, aby „wyprodukować” pieniądze dla siebie. Jednak aby pieniądze pracowały dla nas każdy z nas musi stanąć przed lustrem i umieć patrzeć na siebie, odkrywać w sobie nowe wartości, pracować nad swoimi słabościami i wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Codziennie rano jesteś w stanie spojrzeć na siebie w lustrze i powiedzieć: ”Dam radę. Jestem w porządku. Kocham siebie. I dziś znowu dam z siebie wszystko, a może nawet więcej.” Aby pieniądze pracowały dla nas, my musimy nabyć doświadczenia, które pozwoli nam odnaleźć się w nowym świecie. Szkoła tego nie uczy, ale uczy marketing sieciowy. To jest miejsce, gdzie osoby z chęci pomocy Tobie nauczą Cię jak buduje się biznes i przedstawią, jak dbać o edukację finansową i rozwój osobisty. Dlaczego? Bo ten biznes uczy współpracy i działania w grupie. Jeśli Ty zarabiasz, zarabiają też inni. Jeśli ja zarabiam, Ty też zarabiasz. Jeśli Ty wykonasz pracę, ja dostaję pieniądze, jeśli ja wykonam pracę, Ty dostajesz pieniądze. Marketing sieciowy uczy jak zrealizować się w pełni w życiu. Uczy nas pracy nad sobą i pozwala stanąć przed sobą w prawdzie. Natura jest bezwzględna, prawa, które rządzą światem też. Marketing pozwala nabyć umiejętności, które są drogowskazami na drodze do sukcesu. Marketing Ci płaci i jeszcze Cię uczy – pełny pakiet.

Jakie zatem korzyści płyną z edukacji biznesowej i jakich umiejętności nabywamy?

Robert Kiyosaki w książce „Biznes XXI wieku” wymienia 11 takich umiejętności, które moim zdaniem są bardzo wymowne i krótko je tutaj przedstawię.

 1. Nastawienie na sukces

Każdy z nas pragnie sukcesu i chce go osiągnąć. Każdy z nas chce być bogaty i szczęśliwy, a jednak nie każdy to osiąga. Marketing uczy nas jak pracować, by „chcę” przerobić na „działam”.

 1. Dbałość o strój prowadzący do sukcesu

Etykieta, wygląd, prezencja, to hasła, które dziś są oblegane przez ludzi. Nadal w świecie aktualne jest stwierdzenie „jak Cię widzą tak Cię piszą”, dlatego osoby wydają mnóstwo pieniędzy na stylistów. W marketingu dostajesz to w pakiecie.

 1. Pokonanie własnych obaw, wątpliwości braku pewności siebie

Działając poruszamy się do przodu krok po kroku. Marketing uczy, aby dawać sobie prawo do popełniania błędów i jak zamieniać to na sukces.

 1. Pokonanie strachu przed odmową

NIE. To słowo w większości powoduje u ludzi stagnację i brak reakcji lub po prostu agresję i złość. Marketing uczy, że wypowiedziane teraz „NIE” oznacza po prostu, że w tym momencie dana osoba z tym się nie zgadza lub nie jest to odpowiedni moment. A z nami nadal wszystko jest ok i świat kręci się dalej. Nic się nie zmieniło, poza kolejnym wypowiedzianym „nie”.

 1. Komunikacja

Bez niej nic nie można zrobić. Jest podstawą jakichkolwiek relacji i podstawą w drodze do sukcesu i szczęśliwego życia z samym sobą.

 1. Praca z ludźmi

Współpraca i tworzenie relacji w grupie, to fundament Twojego biznesu.

 1. Zarządzanie czasem.

No cóż. Nikt nie wstanie rano i nie powie Ci, że masz na 7.00 i kończysz o 15.00 i w tym czasie masz wykonać listę konkretnych zadań. Działając w marketingu uczysz się planować własny dzień, bo to co zrobisz pracuje dla Ciebie i tworzy Twój biznes.

 1. Odpowiedzialność

Piękna sprawa. Nie możesz już zarzucić szefowi, że za mało Ci płaci, bo Ty sam pracujesz na swój sukces. Nie użalasz się nad podatkami, bo wiesz, że działając legalnie jesteś w stanie odliczyć sobie jako firma rzeczy od podatku i w gruncie rzeczy nie zapłacić nawet nic. To Ty sam tworzysz samego siebie i swój świat i jeśli coś w nim jest nie tak, to znaczy, że musisz nad czymś popracować i wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny.

 1. Wyznaczanie sobie realnych celów

Jest to umiejętność, która pomaga nie tylko w świecie biznesu. Marketing pozwala spojrzeć na całe nasze życie. Przecież życie prywatne musi być w harmonii z życiem zawodowym, by człowiek był szczęśliwy. Edukacja biznesowa i marketing uczą nas stawiania sobie celów krótkoterminowych i na długie lata.

 1. Zarządzanie pieniędzmi

Jak nauczyć się oszczędzać i  wzbogacać się, określać ryzyko. Kontrola wydatków, bilans finansowy. Tego wszystkiego uczy marketing sieciowy.

 1. Inwestowanie

To jest kwintesencja marketingu sieciowego. Jak inwestować, aby już do końca życia nie musieć martwić się o pieniądze i swój biznes. Tego uczy marketing sieciowy.

Marzeniem każdego mądrego przedsiębiorcy jest posiadanie powyższych umiejętności. Nauczyć się ich oraz biznesu najłatwiej, najtaniej i najprościej jest w marketingu sieciowym. To tutaj dzięki wsparciu partnerów i kopalni wiedzy, jaką otrzymasz zdobywasz doświadczenie, które jest potrzebne każdemu przedsiębiorcy. To właśnie w marketingu sieciowym edukacja biznesowa jest za darmo i na najwyższym poziomie. Nabywaj umiejętności, które staną się Twoimi drogowskazami  w Twojej drodze do sukcesu finansowego i szczęśliwego życia.

Wystarczy chcieć, zatem działaj!

One Thought on “Edukacja biznesowa a umiejętności życiowe”

 • Interesujące spojrzenie na edukację biznesową. Wspomniana praca w grupie to szalenie ważny element moim zdaniem i zgadzam się że ma ogromne znaczenie. Czasem przedsiębiorcy zapominają że współpraca a nie zawsze tylko konkurencja pomaga osiągnąć cele biznesowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *