8 najważniejszych umiejętności, w jakie szkoła powinna wyposażyć dzieci i młodzież, by właściwie przygotować ich do funkcjonowania w życiu dorosłym.


umiejętności komunikacyjneUmiejętności w jakie zostajemy wyposażeni będąc młodymi ludźmi tkwią w nas bardzo długo. Świat jest taki jak być powinien, jednak w nim wszystko się zmienia. To od naszych umiejętności zależy nasze dorosłe życie i relacje. My się zmieniamy, gospodarka się zmienia. Jedyną stałą w dzisiejszym świecie jest zmienna. Jak zatem zadbać o nasze dzieci i młodzież, by poradzili sobie w życiu dorosłym?

Większość czasu nasze dzieci spędzają w szkole. Niestety badania wykazują, że system edukacji nie jest dostosowany do rynku pracy i nie wytwarza umiejętności, które są potrzebne młodemu człowiekowi do startu w dorosłość. Dlatego wciąż trwają rozmowy i dyskusje na temat zmiany systemu edukacji, aby czas, jaki nasze dzieci spędzają w szkołach był efektywny i kreatywny dla dzieci i wyposażał je w niezbędne podstawowe kompetencje potrzebne do pracy.

Podczas rozmów nad świadomą edukacją dzieci i młodzieży, wyszczególniono 8 umiejętności ogólnych, które powinni posiadać młodzi ludzie, by odnieść w życiu sukces w każdej dziedzinie.

  1. Komunikacja
  2. Rozwiązywanie problemów
  3. Logiczne myślenie
  4. Przywództwo
  5. Kreatywność
  6. Motywacja
  7. Umiejętność pracy w zespole
  8. Uczenie się.

Jeśli jesteś zainteresowany, jak zadbać w swojej szkole o powyższe zdolności, albo jesteś świadomym rodzicem, któremu zależy na przyszłości swojego dziecka, zapraszam do obserwowania i czytania artykułów na ten temat, które wyślę do Ciebie w kolejnych dniach.

Twórz razem ze mną mądrych i kreatywnych ludzi w swoim otoczeniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *