1sukces-2

Opowiem Ci historię pewnego człowieka. Urodził się w zamożnej rodzinie, miał idealnych rodziców, którzy go kochali i zawsze wspierali.  Ów człowiek miał idealnych znajomych, na których mógł liczyć w każdej sytuacji. Chodził do szkoły, gdzie byli idealni nauczyciele i kierowali się dobrem ucznia. Po skończeniu szkoły trafił do wymarzonej pracy, którą realizował z pasją, gdyż robił to co kochał…  Był szczęśliwym i spełnionym człowiekiem…

Jeśli to historia o Tobie, to nie czytaj  dalej… Już masz wszystko, co jest Ci potrzebne, by osiągnąć sukces…

Jeśli jednak wstajesz rano i w Twojej głowie do wieczora krążą myśli: „…Nie jestem dość dobry, Nie mam szczęścia, Nie mam talentu, Nie jestem ładna, Nie jestem uprzywilejowana, Nie mam pewności siebie, Nie jestem dość popularna, itd…”,to znaczy, że jesteś normalnym człowiekiem, który żyje w realiach dzisiejszego świata. Dane statystyczne pokazują, że ponad 50% mężczyzn i niewiele mniej kobiet w dzisiejszym świecie przechodzi kryzys właśnie z powodu powyższych myśli, które nimi kierują. A przecież każdy z nas chce żyć  lepiej. Każdy z nas chce osiągać sukcesy! Jak najbardziej można się tego nauczyć i to osiągnąć, można zmienić sposób myślenia o sobie i stać się pozytywnym, szczęśliwym człowiekiem.

Kilkukrotnie prowadzono badania na ludziach, którzy osiągnęli sukces.  Wykazali oni wspólny mianownik umiejętności lub nawyków, które przedstawiam poniżej:

  1. Żyj z pasją

Ludzie sukcesu robią to, co kochają, maja swoje hobby, marzenia i je realizują.

  1. Pracuj

Działaj, działaj, działaj. Tylko dzięki działaniu będziesz wiedział, co potrafisz robić. Nie bój się przy tym popełniać błędów. Edison zanim wynalazł żarówkę popełnił ich tysiące.

  1. Bądź sfokusowany

Koncentracja i skupienie są bardzo ważne. Pozwalają zaangażować nas w całości. Gdy coś robisz zadbaj, by nikt Ci nie przeszkadzał. Zawsze możesz wywiesić kartkę na drzwiach, że Cię nie ma przez 60 minut. To ważne. Nasz mózg wtedy angażuje się w pełni.

  1. Bądź systematyczny

To jedna z niewielu umiejętności, którą każdy z nas powinien nabyć po chodzeniu do szkoły. To jak codzienne zadanie domowe, które trzeba wykonać, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi. Możesz spisać sobie na kartce zadania do zrobienia na dany dzień i je wykreślać. Pamiętaj, aby po każdym dniu nagrodzić siebie za cały dzień pracy! To ważne dla Twojego mózgu.

  1. Bądź kreatywny

Pracuj nie szablonowo. Każde zadanie można rozwiązać na kilka sposobów. Spisuj swoje pomysły, spisuj własne plany. Nigdy nie wiesz, kiedy Ci się przydadzą. Ludzie kreatywni w dzisiejszym świecie są potrzebni w każdym zawodzie. Niestety szkoła zabija kreatywność i Ty sam musi o tę umiejętność zadbać! Ćwicz kreatywność, gdyż tego można się nauczyć! Przekonuje o tym prof. Edward Nęcka w swojej książce Trening twórczości.

  1. Udoskonalaj siebie

W dzisiejszym świecie ciągłych zmian, musisz być na bieżąco. Dlatego ważne jest, abyś aktualizował swoją wiedzę. Czytaj, oglądaj webinary, chodź na szkolenia i bądź ekspertem w swojej dziedzinie. Pamiętaj, jeśli stoisz w miejscu, to się cofasz!

  1. Służ innym

Wszystko co ludzie sukcesu robią, robią dla innych. Celem ludzi sukcesu jest pomoc w rozwiązywaniu problemów innych ludzi, gdyż dzięki temu oni się bogacą. Celem jest ulepszanie naszego świata. Znajdź w sobie to, co najlepsze i zamień na swój biznes. Będąc najlepszą wersją siebie samego osiągniesz sukces, dzieląc się tym z innymi.

  1. Nie ustawaj w wysiłkach

Z reguły na drodze do sukcesu gromadzą się doradcy, którzy mówią, co masz robić. Zanim ich posłuchasz zadaj sobie pytanie ilu z nich osiągnęło sukces i ilu podążało ścieżką, którą Ty teraz idziesz? Trzymaj się ludzi, którzy przeszli tę drogą i wiedzą ile wysiłku trzeba włożyć, aby osiągnąć swój cel. Nie przerażaj się porażkami, bo one będą. Jak to mawiał Walkiewicz: „ Co Cię nie zabije, to Cię nie zabije, niekoniecznie Cię wzmocni…  jeśli spadłeś, to wstań, jeśli nie dajesz rady, to sobie poleż…”. Pozwól sobie na to. Pamiętaj, za każdym człowiekiem sukcesu stoi długa droga doświadczeń i wysiłku!  Ale warto.

Jeśli ja osiągnęłam sukces, to Ty też możesz.

 

Pamiętaj! Możesz być kim zechcesz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *